Vizionáři roku 2018 převzali ocenění a představili své projekty
Paní Jitka Haubová, výkonná ředitelka Komerční banky, a.s. pro korporátní bankovnictví poděkovala všem Vizionářům za to, že činí svět lepším.
„Komerční banka je generálním odborným partnerem projektu Vizionáři již poněkolikáté. Každým rokem znovu a znovu obdivujeme inovativnost českých firem, předvídajících budoucnost a překonávající naši představivost. Je pro nás čest být jejich bankou,” uvedla.
- Akademie věd ČR
- Asociace inovačního podnikání ČR
- Asociace výzkumných organizací ČR
- České exportní banky
- Českého statistického úřadu
- Komerční banky, a.s.
- Ministerstva průmyslu a obchodu
- Sdružení CzechInno
- Technologické agentury ČR
- Technologického centra Akademie věd ČR
- Úřadu průmyslového vlastnictví
Kdo jsou noví Vizionáři 2018?
Cenu převzal obchodní ředitel společnosti Petr Ding. „Chtěli jsme předat našim zákazníkům takový systém, který už nebude potřebovat žádný jejich zásah a usnadní jim jejich vlastní práci.“
Cenu převzal z rukou Davida Kratochvíla, předsedy řídicího výboru sdružení CzechInno.
Cenu převzal Petr Kraus a Ivo Reichelt. „Skladování radioaktivního odpadu je celosvětový velmi žhavý problém. Proto jsme začali od podlahy a vytvořili novou stínící hmotu. Kontejnery na radioaktivní a toxický odpad nepodléhají korozi, jsou voděnepropustné a obsahují čip, který monitoruje dění uvnitř. Jejich životnost je 500 let. Při skladování radioaktivního a toxického odpadu se uspoří velký prostor i finanční náklady,” představil vyznamenaný projekt Petr Kraus.
Ocenění převzali z rukou Petra Hladíka, koordinátora sítě Enterprise Europe Network.
Cenu převzal Radek Kubálek, jednatel společnosti. Jako důvod, proč se zabývali mikroorganismy ve fasádách, uvedl velkou společenskou závažnost tohoto problému. Takřka všechny panelové domy se zateplovaly, ale pod touto novou vrstvou se množí plísně a řasy, které pronikají při větrání do bytů. Proto mnozí lidé trpí alergiemi a nejrůznějšími nemocemi. Chceme pomoct tyto škodlivé organizmy najít a eliminovat.
Cenu předal Pavel Komárek, místopředseda Technologické agentury ČR.
„Čip pomáhá monitorovat pohyb a údržbu nemocničních postelí tak, aby byly vždy perfektně čisté a připravené pro další pacienty,“ uvedl Radek Jakubský, jednatel a výkonný ředitel společnosti.
Cenu převzal od Martina Štíchy, vedoucího oddělení meziresortních záležitostí Ministerstva průmyslu a obchodu.
Cenu převzal Jan Sova, jednatel a ředitel společnosti. „Chceme vědět, jak se cítí rostliny na svém místě. Mají dlouhodobě dostatek vláhy a živin? Neměla by místo nich být jiná, které by toto prostředí více vyhovovalo? Lidské smysly nejsou dostatečně citlivé, aby rozpoznaly důležité, náš systém ano.”
Ocenění převzal z rukou Petra Očka, náměstka ministryně průmyslu a obchodu pro řízení sekce Technologií 4.0.
Ocenění na podiu převzal Vít Kahle, pověřený náměstek útvaru kontaktu s veřejností a odborný poradce pro marketing a PR spolu s Terezou Jankovou z MasterCard.
Tereza Janková uvedla, že ji toto ocenění velmi těší. „Je báječné za pomoci nových technologií, v tomto případě „Donation Machines“ pomoct ohroženým druhům zvířat. „Poznej, Podpoř, Chraň“ bylo motto tohoto projektu. Děti i dospělí tak pomohli koňům převalského, gorilám nížinným, gaviánům indickým a laošům – unikátním hlodavcům.
Za léto jsme vybrali přes půl miliónů korun na podporu těchto zvířat. Klobouk dolů před pražskou ZOO“, zakončila Tereza Janková.
Cenu předala Jitka Haubová, výkonná ředitelka Komerční banky, a.s. pro korporátní bankovnictví.
Yvonna Ronzová
Čestná uznání odborné poroty získali:
Národní institut dalšího vzdělávání za společenský přínos v oblasti podpory talentů a nadání
Technologický klub v Albrechticích „Tékáčko“, a to za společenský přínos v oblasti technického vzdělávání dětí a mládeže a podporu rozvoje využívání digitálních technologií.
Letos potřetí také odborná porota projektu Vizionáři 2018 udělila ocenění výjimečné osobnosti českého inovačního podnikání, kterou se stal generální ředitel Českých radiokomunikací, a.s. Martin Gebauer. Porota ocenila jeho výjimečný přínos v oblasti zavádění inovací založených na rozvoji sítí pro internet věcí v České republice.
Účelem projektu Vizionáři je mobilizovat inovační potenciál českých malých a středních podniků a napomoci úspěšné komercializaci inovativních nápadů, s kterými přišly v uplynulém období. Sdružení CzechInno v tomto ohledu vnímá za důležité zejména to, aby se o novinkách na poli inovací dozvídala široká veřejnost a aby co nejvíce pronikaly do praxe.




Podívejte se na odměněné Vizionáře 2018
V roce 2017 se také sdružení CzechInno stalo zakladatelem Středoevropské platformy pro digitální inovace CEEInno jako neformálního uskupení aktérů z ČR a ostatních států Střední a Východní Evropy na poli digitálních inovací, která mimo jiné sdružuje všechna aktuálně v ČR existující Centra pro digitální inovace (Digitální inovační huby).