Popis projektu

Cíle projektu Vizionáři

Představit a ocenit firmy a podnikatele, konkrétní autory inovativních produktů – výrobku, postupu či služby, tzv. Vizionáře, díky kterým firma reaguje na současný ekonomický vývoj a  zvyšuje svoji konkurenceschopnost.

Sdílet inovační best practices a opatření na podporu konkurenceschopnosti napříč podnikatelským prostředím.

Popularizovat výsledky výzkumu a vývoje jako inovací v úzkém slova smyslu i nové postupy, myšlenky a záměry v podnikání jako inovace v širším slova smyslu prostřednictvím celoplošných médií.

Pomoci těmto Vizionářům v dalším rozvoji podnikání s cílem efektivní komercializace jejich inovace.

Kritéria účasti v projektu

Účastníky projektu se mohou stát  firmy a podnikatelé s inovačním potenciálem a schopností reagovat na měnící se trh a jeho potřeby.

Firmy/podnikatelé, kteří uvedli na trh inovační produkt, který splňuje definici inovačního produktu a byl aplikován v praxi, a nebo prezentovali účinné opatření na podporu konkurenceschopnosti svojí firmy či sektoru, v kterém firma podniká.

O vítězném projektu bude rozhodovat v rámci předem nastavených metodických pravidel odborná porota složená z partnerů projektu, akademických a vědeckých institucí, státní správy a představitelů inovačního podnikání.

Úspěšný adept by měl splňovat alespoň jednu z níže uvedených charakteristik:

  • Vytváří zcela nový byznys, který nebyl dosud nikým jiným vytvořen.
  • Vytváří zcela nový rámec pro již existující inovace – jedná se o způsob použití objevu nebo vynálezu jiným způsobem a pro jiný účel. Například Internet, který byl původně pouze vojenský projekt, se v současnosti stal nejúspěšnějším komerčním projektem světa.
  • Vytváří, respektive objevuje nové modely trhů.
  • Dalším určujícími kritérii pro zařazení účastníka do projektu je osobní rozměr a přidaná hodnota konkrétního člověka nebo skupiny lidí, kteří v rámci firmy přicházejí s inovacemi a posunují možnosti firmy dále kupředu.

O vítězích rozhodne odborná porota složená ze zástupců partnerů projektu, akademických a vědeckých institucí, státní správy a představitelů inovačního podnikání.

Příjem nominací firem do projektu probíhá do 15. listopadu 2018 prostřednictvím online formuláře umístěného zde.
Máte jakékoli dotazy k projektu?

Zavolejte nám, zeptejte se online, napište nám na info@archiv.czechinno.cz. Rádi Vám na cokoliv odpovíme.

Generální odborný partner
Hlavní odborní partneři
Mediální odborní partneři
Dostávejte od nás VIP vstupenky zdarma
Zanechte nám, prosíme, váš kontakt a my vám čas od času pošleme bezplatnou VIP vstupenku na naše akce. Děkujeme.