Remote generation – Z jakého světadílu budete dnes pracovat? O možnostech Cloudu a sdílených služeb v Českých Budějovicích.
„Jsem přesvědčen o tom, že získáme určitý okruh poznatků, důležitých pro další rozvoj podnikání a využívání všech služeb, které nám Cloudové služby nabízejí,“ přivítal účastníky.
Také představila projekt DigitaliseSME, který nabízí přeshraniční výměnu digitálních odborníků, jejichž služby můžete využít pro svoji společnost, anebo naopak nabídnout své odborné znalosti. Projekt může pomoct např. při digitalizace interních procesů, využívání prvků AI nebo sofistikovanější práce s daty.
„Je důležité, aby se k malým firmám dostal expert, který není nijak komerčně zainteresovaný a pomohl tak firmám, které chtějí rozvíjet svoji digitální gramotnost“.
„Soutěž otevíráme 3x ročně a vybíráme projekt, pro nějž pak můžete Salomona bezplatně využívat. Hodí se např. pro vývojáře software, modelování crashtestů, pokročilé zpracování dat apod.“
„Spoléhat se na bezpečnost Cloudu a ukládat do něj citlivá data není bezpečné a správné. Je vhodné nechat si udělat znalecké posouzení bezpečnosti od nezávislé společnosti. Dopadnout útočníka či dokázat útok je velmi obtížné. Pokud nebude útočník dělat chyby, pak je to nemožné!“ varoval všechny zúčastněné.
„Mnoho lidí si myslí, že pouze šíříme radiový a TV signál. Ale ČRA je zároveň jeden z největších poskytovatelů Cloudových řešení v naší republice.“, uvedl Miloš Masník na závěr.
„Digitalizace může být pomocná i zničující. Není to jen algoritmus, je to obraz každého z nás. Informace jsou klíčové nástroje, abychom udělali život lepším. Přitom neučíme děti ve školách, jak informace třídit, jak je kombinovat a propojovat. Naše vzdělávání zaostává za tím, jak informace využíváme,“ uvedl.
„Kdy se stávám podnikatelem ve sdílené ekonomice? Když vložím svůj um a svoji věc do sdílené platformy za úplatu. Např. služby jako UBER nebo Airbnb.“
„Mladou generaci nazýváme také „Remote generation“ – pracovníci na dálku. Mladí lidé budou co nejvíce cestovat a získávat zkušenosti v zahraničí. A úlohou Česka zůstane, aby se rádi vrátili.“
A jaké to bylo v Českých Budějovicích?
Konkrétní termíny a rozpis programu i lokace akcí jsou k dispozici na digitalnirevoluce.cz a www.czechinno.cz.
CzechInno je zájmové sdružení právnických osob založené k podpoře českého inovačního podnikání a autorem unikátního systému podpory inovací v ČR, který spočívá v organizaci soutěže Vizionáři, jejímž cílem je každoročně oceňovat inovativní počiny v českém podnikání, festivalu chytrého a inovativního přístupu k podnikání s názvem Smart Business Festival a přehlídky informací a kontaktů pro mezinárodní obchod s názvem Festival Exportu CZ. Od r. 2017 realizuje sérii regionálních akcí k propagaci využívání prvků tzv. Průmyslu 4.0 ve firmách pod názvem Kyberneticka revoluce CZ. Za tyto své počiny v rámci Eastern European Elite Business Awards 2016 obdrželo od anglického Corporate Vision Magazinu ocenění za excelenci v podpoře podnikání v České republice.
Hlavními odbornými partnery projektu Kyberneticka revoluce.cz jsou Česká exportní banka, Technologická agentura České republiky, Technologické centrum Akademie věd České republiky jako koordinátor sítě Enterprise Europe Network Česká republika, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Elektrotechnická asociace České republiky, Asociace inovačního podnikání ČR a Společnost vědecko-technických parků České republiky.
Mediálními partnery projektu jsou Regie Radio Music jako provozovatel rádií Frekvence 1, Evropa 2 a Rádio BBC a multimediálního projektu Zet, vydavatelství Empresa Media jako vydavatel časopisu Týden, magazínu Marketing Sales Media a týdeníku Faktor S, portál BusinessInfo a časopis Inovační podnikání a transfer technologií.